Povinnost registracnich pokladen u lekaru

Provozujeme obchod, ve kterém jsou tržby zaznamenávány pomocí pokladen. Zákazníci velmi často chtějí platit za nakoupené zboží v cizí měně, vždy v eurech. Je možné zaregistrovat fiskální částku v cizí měně?

V systému umění. 111 3a bod 1 zákona o DPH jsou daňoví poplatníci povinni vést účetnictví pomocí pokladny, aby vytiskli účtenku nebo fakturu z jakéhokoli prodeje a vystavili tištěný dokument zákazníkovi.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bodu 14 vyhlášky o technických podmínkách, i když v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o registračních pokladnách, který způsobuje údaje, které by měly být na fiskálním účtu, musíme nutně označit měnu, ve které jsou zaznamenávány tržby, alespoň pro celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky, které vyžadují vytvoření registračních pokladen, jsou však zaznamenány v kapitole 2 nařízení týkající se technických podmínek.

V § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto rozhodnutí, měl by mít program na prodej v závodě mimo jiné funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej zaznamenán, nebo jeho zkratka, a naprogramovat danou změnu předem zadáním data a času změny; uložení data a času zahájení prodejních záznamů v různých měnách ve fiskální paměti a dodatečné převedení součtu hrubé částky prodeje na vzdálené měny, přičemž výsledek převodu podle směnného kurzu a vypořádání plateb musí být proveden na fiskálním účtu za fiskálním logem s logem dané měny ; převod musí být proveden s citlivostí nejméně šesti desetinných míst a efekt převodu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Specifikace používané Polskou bankou Polska se používají k označení zkratky názvů cizích měn.

Pokud tedy daňový poplatník hodlá prodávat zboží za účelem práce spotřebitelů, kteří platí cenu v cizí měně, musí mít zpravidla pokladnu vybavenou prací, která umožní přepočet směnného kurzu.

Z formulářů definovaných ve studii lze vyvodit, že poplatek za zakoupené výrobky se musí přizpůsobit v eurech, během nichž bude hodnota případu uvedena v zlotých. Předpisy, které provozují DPH, neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme přijmout, aby se částka zlotého převedla na eura.